Incentive na Bali

Bali jest wręcz rajem dla organizatorów turystyki incentive.

Z kilku powodów: 

 

 • Bali ma łagodny klimat tropikalny umożliwiający przyjazdy przez cały rok
 • Na Bali istniej ponad 3000 hoteli z czego ponad 400 to duże hotele spełniające najwyższe międzynarodowe standardy kategorii 5* i 4*. Hotele zlokalizowane w kurortach Nusa Dua, Ubud zaliczane są do najlepszych na świecie…
 • Wszystkie duże hotele mają infrastrukturę konferencyjną a oprócz tego mamy trzy wielkie centra kongresowe na Bali.
 • Setki restauracji o dowolnej gastronomii
 • Kilka eleganckich „beach clubs”, dyskoteki, puby, night cluby, kluby karaoke
 • Wielkie lotnisko obsługujące wszystkie regionalne huby plus doskonałe połączenie z Europą liniami KLM, Emirates, Qatar.
 • Unikalna kultura i architektura Bali to nie slogan reklamowy tylko rzeczywistość sprawiająca że pobyty na tej wyspie są naprawdę niezapomniane
 • Uśmiech mieszkańców tej wyspy jest nie na sprzedaż tylko to część ich naturalnej kultury i obyczaju
 • Niesłychanie szerokie możliwości zapewnienia programu dla grup Incentive. Bali oprócz piaszczystych pustyń ma wszystkie inne możliwe atrakcje do zaoferowania: klasyczne wycieczki krajoznawcze do wnętrza egzotycznej wyspy, cudowne tarasy ryżowe nagrodzone dyplomem UNESCO jako świtowe dziedzictwo ludzkości, wyprawy do dżungli, wspinaczka na wulkany, safari na słoniach, nurkowanie na rafach koralowych, jazdy quadami po dżungli lub pomiędzy tarasami ryżowymi, lekcje gotowania z wieśniakami lub w eleganckiej restauracji, rejsy katamaranami na sąsiednie wysepki, rejsy szkunerami żaglowymi, wyprawy na marlina, wyprawy ornitologiczne i wspaniały „Park Ptaków”, park przygodowy TreeTop Adventure Park, Night Safari Park, wyprawy na kąpiele z delfinami, white water rafting, tubing, canyoning, jazdy samochodami 4WD w tym wjazd samochodami do wnętrza kaldery wulkanu, folklorystyczne gala dinner organizowane w wioskach, jedno lub dwu dniowe wypady na sąsiednie wyspy Jawę, Komodo, Lombok. To tylko część palety możliwości… Gdyby pobyt grupy Incentive miał trwać dwa miesiące na każdy dzień moglibyśmy zaproponować inny ciekawy program.
A wszystkie te atrakcje skumulowane są na wyspie o obszarze +- województwa Mazowieckiego! 

Sztandarowymi elementami usług dla grup Incentive na Bali są

**Honorowa eskorta transferów do hotelu lub podczas przejazdów wewnątrz wyspy przez Policję na motorach lub w radiowozach na sygnale !!! , co sprawia, że uczestnicy czują się jak „rządowe VIPy”
**Przejazdy wewnątrz wyspy konwojami limuzyn Lexus Alphard ( ta usługa jest dużo tańsza niż w Europie a flota 2000 limuzyn sprawia, że grupa każdego rozmiaru może być tak obsłużona)
** Niezwykła folklorystyczna gala dinner z królewską rodziną
** Jeszcze bardziej niezwykła folklorystyczna gala dinner w odległej wiosce w prowincji Tabanan przygotowana przez ponad setkę wiejskich artystów, tancerzy, śpiewaków, muzyków, artystów, kucharzy…
** Noclegi po „wiejskiej gala dinner” … u gospodarzy Balijskich – w zaskakująco luksusowych Balijskich „pałacykach”
** Ekumeniczne ceremonie religijne dla uczestników grupy prowadzone przez Balijskich kapłanów
** Safari na słoniach zakończone „kolacją ze słoniami”
** Najlepszy na świecie rekreacyjny „white water rafting” na rzece Ayung
** Lekcje gotowania i lekcje uprawy tarasów ryżowych w Balijskiej wiosce
** Prywatny rejs wielkim szkunerem żaglowym i „Noc Piratów”
** Nocna wspinaczka na wulkan Agung lub Batur
** Przejazdy konwojami zabytkowych kabrioletów VW_rocznik 1941 ( unikalna w skali świata kolekcja samochodów vintage udostępniona turystom)
** BBQ seafood .. śniadanie ( własnoręcznie grillowane na targu rybnym)
** Wizyta w luksusowej „eco-organic fabryce czekolady” produkującej luksusową galanterię czekoladową
** Konwoje samodzielnie prowadzonych samochodów SUV
** Szalone beach party w Nikki Beach Club, KuDeta, Potatao Head lub podobnym klubie plażowym
** Spektakularna kompleksowa folklorystyczna Gala Dinner w prywatnym miejscu w Nusa Dua ( jeśli grupa nie korzysta z folklorystycznej kolacji z rodzina królewska lub w wiosce )
** Na dodatek liczne hotele z jakże pożądaną na rynku polskim usługą „all inclusive”
** Całkowite osobiste bezpieczeństwo ! Bali to najbezpieczniejszy zakątek świata. Tu nie zamyka się domów ani samochodów na klucz a czyny kryminalne są nieznane ( popełniane głównie przez turystów i imigrantów).

Incentive w Indonezji
Grupy incentive z Polski realizują programy głownie na Bali. Grupy z innych krajów są bardziej otwarte na rozmaite wyzwania i korporacyjne grupy incentive realizują bardziej przygodowe programy niż grupy polskie ( zwłaszcza grupy francuskie, szwajcarskie). Gdyby jakaś polska korporacja była gotowa na realizacje tego typy “przygodowego incentive” to najpopularniejsze program w Indonezji obejmują najczęściej kombinowane pobyty: Bali plus Jawa, Bali plus Komodo, plus Celebes..
Nie polecamy pobytów w Jakarcie, stolicy Indonezji. To gigantyczne mega-city z mega korkami na okrągło. To obok Sao Paulo najbardziej zakorkowane miasto na świecie. Ponad 20 milionowa metropolia dosłownie dusi się w korkach I pobyt w tym mieście to koszmar. Sugerujemy tylko przylot do Jakarty ( bilety do Jakarty bywają znacząco tańsze niz na Bali ) i od razu tranzytowy przelot rejsem domestic do wybranego miasta np Jogyakarty, Surabaya.. itp.
Najbardziej polecane programy dla grup Incentive w Indonezji , które mogą być połączone z pobytami na Bali:

–          2-4 dniowy pobyt na Jawie obejmujący wizytę w Jogyakarta gdzie znajdują się atrakcje turystyczne na skalę światową: Borobodur i Prabanan ( oba obiekty wpisane na listę światowego dziedzictwa ludzkości UNESCO, a Borobodur należy do listy 10 miejsc na świecie, które koniecznie przed smiercia trzeba zobaczyć oraz wizytę w Parku narodowym Bromo. Bromo jest trzecią największą atrakcją turystyczną Indonezji a osoby, które Bromo odwiedziły przyznają, że była to „wyprawa w kosmos”! Wystarczy kliknąć w goglach Bromo i  hasło „wyprawa w Kosmos” będzie bardziej zrozumiałe. Gorąco polecamy maksymalną wersję tej wersji obejmującą pobyt w Jogyakarta i Bromo. Transport pomiędzy tymi atrakcjami dla mniejszych grup jest możliwy i samolotem ( samoloty ATR tylko) ale rekomendujemy przejazd pociągiem ekspresowym Jogya – Malang. To dodatkowo urozmaici i wzbogaci wrażenia z pobytu w Indonezji. –         3-4 dniowa wyprawa do krainy Tana Toraja  we wnętrzu wyspy Sulawesi. Kultura Torajan jest tak niezwykła i niesamowita, że aż niemożliwa do hasłowego opisania. –         3 dniowa wyprawa na Komodo. 2 noce to jest minimum logistyczne wypadów na Komodo ale możliwe jest przedłużenie na wyspie Flores a w przypadku mniejszych grup możliwe pobyty w ośrodkach campingowych na bezludnych wyspach np. Kanawa –          Relaksowa, plażowa część pobytu zamiast „standardowego pobytu na Bali w hotelu all inclusive” na malutkich wysepkach Gili ( pomiędzy Bali a Lombokiem) , gdzie czas się zatrzymał …

Incentive w Tajlandii i Kambodży

Tajlandia to najbardziej znany przez Polaków kraj egzotyczny. Już w latach 70 i 80-tych wycieczki Orbisu, Almaturu eksplorowały Tajlandię a i ostatnio liczne loty czarterowe sprawiły że dziesiątki tysięcy Polaków zapoznało się z Tajlandią. Dlatego w Tajlandii stosunkowo najtrudniej zaskoczyć uczestników czymś niezwykłym bo wielu rodaków w Tajlandii było już wielokrotnie. Na szczęście Tajlandia to taki kraj do którego zarówno turyści indywidualni jak i organizatorzy wyjazdów Incentive lubią wracać wielokrotnie.

Naszymi sprawdzonymi programami i usługami zapewniającymi, ze nawet ci uczestnicy, którzy byli w Tajlandii ( nawet wielokrotnie ) wrócą ponownie zachwyceni są :
 • 2-3 dniowy pobyt w Bangkoku w ramach którego grupa przejedzie zorganizowanym szalonym konwojem tuk-tuków oznakowanych logiem i flagami firmy, prywatny rejs po świętej rzece Chaopraya do miasta Ayodya lub chociaż rejs wieczorny z kolacją na rzece, kolacja na dachu przesławnej Lebua Tower, kolacja w największej seafoodowej restauracji świata, oraz pobyt w luksusowym hotelu doskonale zlokalizowanym w dzielnicy Sukhumvit
 • 2-3 dniowy pobyt na prowincji w rejonie Kanchanaburi i noclegi na rzece Kwai w pływającym eco-hotelu
 • Lub 2-3 dniowy pobyt w Chiang Mai i Złotym Trójkącie na północy Tajlandii. Rejony te są rzadziej odwiedzane przez turystów indywidualnych dlatego szczególnie polecamy je uwadze organizatorom grup Incentive.

Pobyt w Tajlandii nie może się obejść bez choćby krótkiego pobytu w hotelu plażowym. Grupom z wyższym budżetem rekomendujemy pobyt na wyspie Koh Samui, grupom ze średnim budżetem pobyt na wyspie Phuket a grupom z najniższymi budżetami pobyt w Pattaya i Jomtien.

Incentive w Malezji

Kuala Lumpur i Malezja niezmiennie cieszą się olbrzymim powodzeniem na światowym rynku MICE. W Polsce to trochę kierunek niedoceniony i zapomniany. Malezja jak żaden inny kraj azjatycki dysponuje olbrzymią ilością centrów kongresowych, wielkich hoteli z potężnymi zapleczami konferencyjnymi – jest więc wiodącym na rynku azjatyckim dostawcą usług dla grup MICE. Polskie korporacje co prawda bardzo rzadko organizują wielkie meetingi, konferencje, seminaria za granicą ale jakby takie plany powstały sugerujemy zainteresowanie się Malezją. Generalnie rzecz ujmując poziom usług kongresowych i konferencyjnych jest „jak w Singapurze” za połowę cen z Singapuru.

Dla grup Incentive mamy do zaproponowania sprawdzony program w ramach którego proponujemy:

 • 2-3 dniowy pobyt w Kuala Lumpur ( koniecznie w jednym z hoteli dookoła kompleksu Petronas w pokojach zapewniających widok na bliźniacze wieże. Szczegóły opisujemy w naszych programach, tutaj jedynie sygnalizujemy, że Petronas Towers otoczone są w Malezji kultem niemalże boskim, a widok wież Petronas wielokrotnie podnosi znaczenie miejsca ). Z tego powodu rekomendujemy również lunch/kolację w jednej z restauracji z gwiazdkami Michellina znajdującymi się w wieżach Petronas i zabawę w night clubie na 65 pietrze
 • 1-2 dniowy pobyt w Melakka ( UNESCO City) unikalnym mieście gdzie skrzyżowały się wpływy Portugalskie, Holenderskie, Brytyjskie, Chińskie, doprowadzając do wytworzenia się kultury i narodu Pernakan. Unikalne miasto z tuzinami chrześcijańskich kościołów w muzułmańskim kraju
 • Każda polska grupa Incentive zazwyczaj pragnie spędzić parę dni w hotelu plażowym. Niestety nie ma w Malezji tak ulubionych w Polsce hoteli all inclusive. Najlepsze hotele i najpiękniejsze plaże w Malezji znajdują się na wyspach Langkawi jednakże ich ceny rzędu 200-300 + USD za pokój są dla wielu polskich grup przeszkodą nie do pokonania. W odwodzie Malezja ma jednakże do zaproponowania pobyty relaksowe na wyspie Penang. Co prawda plaże na Penangu nie są tak wspaniałe jak na Langkawi ale za to sama wyspa Penang jest dużo ciekawsza niż Langkawi. Langkawi to piękne krajobrazy, piękne plaże – jednym słowem Natura. Natomiast Penang to Kultura. To istny tygiel narodów i bardzo ważne miejsce w historii Malezji. Penang jest wpisany na listę UNESCO jako światowe dziedzictwo ludzkości.

Kwestia napojów alkoholowych: Malezja to kraj tolerancyjny i państwo prawa a nie państwo religijne. W restauracjach prowadzonych przez muzułmanów alkoholu nie ma, ale jest on w każdym hotelu oraz w restauracjach chińskich, tajskich, europejskich, międzynarodowych. W Kuala Lumpur możemy powiedzieć, że alkohol leje się strumieniami: istnieją liczne dyskoteki, night cluby, puby gdzie żadnych ograniczeń nie ma. Jako ciekawostkę podajemy, że jeden ze Skybarów z frontalnym widokiem na wieże Petronas jako patrona ma polską wódkę Belvedere z licznymi logami, insygniami i gadżetami związanymi z Belvedere, tak więc możliwe jest swoiste „polonicum” i organizacja Belvedere pool party w Kuala Lumpur.

Incentive na Borneo. Planując Incentive na Borneo należy uwzględnić dwa czynniki. Pierwszy to stosunkowo wysoki budżet jak na rynek polski w wysokości co najmniej 2000-2500 USD/os. Tylko taki budżet gwarantuje zapewnienie usług i opieki na odpowiednim poziomie. Należy uwzględnić czynnik, że głęboko w dżungli cena wszystkich usług i towarów jest wielokrotnie wyższa niż w cywilizacji, choć na pierwszy rzut oka wydaje się że jest odwrotnie. Im większa bieda tym niższe ceny. Jest odwrotnie. Dla przykładu litr benzyny w wielkim mieście na stacji benzynowej kosztuje 1USD, ale w dżungli kosztuje już 5-10 USD. Tak samo jest z każdym innym produktem i usługą.
Drugim czynnikiem jest czas podróży: minimum 7-8 nocy na miejscu. Można oczywiście polecieć na Borneo i „zaliczyć” wizytę w mieście Kuching czy Kota Kinabalu oraz zakwaterować grupę w hotelu plażowym i cały pobyt zmieści się w tradycyjnych 5-7 dniach. Tyle że jaki to ma sens ? To nie jest „prawdziwe Borneo”. „Prawdziwe Borneo” to dżungla, największy obok Amazonii obszar lasu deszczowego na Planecie i jednocześnie najstarszy las deszczowy świata z wieloma endemicznymi pozostałościami sprzed nawet 150mln lat. Aby te cuda natury zobaczyć należy oddalić się nieco od cywilizacji. Ze względów logistycznych ciekawy program ( a jednocześnie bezpieczny i do zrealizowania przez każdego kto jest w stanie spędzić w Polsce 2-3 noce na campingu w lesie ) można najszybciej zrealizować w czasie 7 dni. Program obejmuje: wlot na Borneo do miasta Kuching , Bako National Park, Batang Ai National Park ( z dwoma noclegami: jednym w jungle lodg’u, drugim w ……. 5* hotelu znajdującym się w … środku dżungli. Dojazd do hotelu tylko long boatami), Mulu National Park ( z opcjonalna wspinaczką na Pinnacles, UNESCO World heritage site w kategorii Natura ), spływ rzeką do Marudi, dojazd jeepami do Miri. Jeśli grupa dysponuje jeszcze czasem i budżetem pobyt można przedłużyć w prowincji Sabah gdzie można zdobyć najwyższy szczyt Malezji Mt Kinabalu ze szczytu którego obserwuje się fenomenalne wschody słońca.
Szczegóły w naszym programie. Zainteresowane biura prosimy o kontakt z naszym działem MICE mice@polowindonesia.com
Wjazd do Malezji: bez wizy.
Incentive w Singapurze

W zdecydowanej większości przypadków polskie grupy incentive odwiedzają Singapur w krótkim 2-3 dniowym tranzycie do Australii, albo do jednego z krajów Azjatyckich. Singapur jest perfekcyjnym tranzytem z dwóch powodów: 1’ jest bardzo łatwo „dostępny”. Kilkadziesiąt rejsów dziennie z Europy zapewnia łatwość dolotu. W przypadku Polski najlepsze połączenia są bezpośrednimi rejsami PLL LOT oraz via Dubai i Qatar. 2’ podnosi atrakcyjność każdego wyjazdu, dodając szczyptę super-nowoczesności do „orientalnych” wrażeń w przypadku dalszych pobytów na Bali, Borneo, Penangu, Phukecie, Koh samui, Langkawi… Na każdą z tych wysp można bez problemu dolecieć z Singapuru. Polow zapewnia grupowe rezerwacie lotnicze miejscowymi regionalnymi liniami lotniczymi. Flagowymi programami dla grup Incentive w Singapurze są:

 • Zakwaterowanie i pobyt nie w hotelu miejskim ale na wyspie Sentosa, w największym Theme Parku świata Resorts World Sentosa www.rwsentosa.com . Jest tam do dyspozycji 14 wyłącznie 5* hoteli a niektóre np. Shangri-La położone przy pięknej 2,5km plaży.
 • Rejs po Singapore River  wyczarterowanym lokalnym drewnianym stateczkiem „bumboat”
 • Prywatna wizyta w ogroadach na dachu najdroższego budynku mieszkalnego świata Pinnacle Duxton
 • „Cesarska Uczta” – lunch lub kolacja w jednej z kilkunastu restauracji z gwiazdkami Michellina
 • „szokująca kolacja” w kapsułach Singapore Flyer
 • „jeszcze bardziej szokująca kolacja” w „szokująco nowoczesnej” restauracji SuperTree w Gardens by The Bay
 • „zapierająca dech w piersiach” kolacja w 1-Altitude na 72 pietrze
 • Lunch na 68 piętrze z frontalnym widokiem na Marina Bay Sands
 • Universal Studios – dziecko Hollywoodu, które prześcignęło rodzica !
 • Wszystkie atrakcje Sentosy  wymagają 7 dni – więc jest tylko kwestia co wybrać? Aby zapewnić grupie maksymalnie dużo wrażeń w stosunkowo krótkim czasie. Wybór zazwyczaj pada na dojazd na Sentosę najwyższą na świecie miejską kolejka górską oraz wizyte w S.E.A Aquarium – największym na świecie Oceanarium.
 • Obowiązkowym punktem programu winien być choć jeden posiłek ( śniadanie, lunch, kolacja ) „na ulicy” – tzn w jednym z lokalnych „food centre”. Uliczna gastronomia Singapuru cieszy się sławą najlepszego „street food” na świecie. Ostatnio dwie uliczne „budy” uzyskały …. Gwiazdki Michelina! Michelin w uzasadnieniu podkreślił, że uhonorował w ten sposób całą uliczną gastronomie Singapuru !
 • „zwykłymi” ale obowiązkowymi punktami pobytu w Singapurze czy to grup Incentive czy turystów indywidualnych są wizyty w ogrodach botanicznych ( ostatnio nagrodzonymi dyplomem UNESCO) oraz w „kosmicznych” Gardens by the Bay. Efekt WOW murowany..

Filipiny były i są dość rzadko odwiedzane przez polskie grupy Incentive. Jednym z powodów były problemy z dolotem na Filipiny. W latach 90-tych kilka linni europejskich latało do Manili ale potem wszystkie się wycofały z tego połączenia. Jednym z powodów były problemy związane z częstymi tajfunami powodujące opóźnienia, odwołania rejsów i związane z tym koszty. Na szczęście na rynek ten weszły dwa nowo powstałe giganty lotnicze Qatar i Emirates a od kiedy obie te linie zaczęły latać do Warszawy problem skomunikowania się rozwiązał. Obie linie latają nie tylko na Cebu ale również do Manili i do Angeles City (lotnisko Clark).

Filipiny jak wszystkie państwa azjatyckie dysponują bardzo rozwinięta siecią hotelową a infrastruktura hotelowa Manili niczym nie odbiega od tej z Singapuru czy Bangkoku. Jest tam wiele wspaniałych 5* hoteli za połowę ceny ich odpowiedników w Europie czy Ameryce. W latach ubiegłych nieliczne polskie grupy Incentive latały głownie na Cebu łącząc ten pobyt zazwyczaj z wizyta w stolicy. My jak zaznaczyliśmy to już w sekcji opisowej Filipin nie rekomendujemy pobytu na Cebu w ogóle. Cebu było zawsze najpopularniejszym kierunkiem turystycznym na Filipinach a od kilku lat przeżywa nieprawdopodobny wręcz boom, który zawdzięcza głównie eksplozji przyjazdowej turystów z Chin, Rosji, Wietnamu, Korei. Cebu się dosłownie dusi w szwach. Oprócz istnej inwazji turystów Cebu to również najgęściej zaludniona wyspa całych Filipin. Efekt? Nieprawdopodobne korki i tłok …, ceny w hotelach i restauracjach nieadekwatne do ich jakości!!  Dodatkowo plaże na wysepce Macatan gdzie znajdują się hotele plażowe to dosłownie najsłabsze plaże na Filipinach ! Plaże na Bohol, Borakay, Palawan są nieporównywanie wyższej klasy i nie ma tam takich dzikich tłumów turystów z Chin i Rosji. Naszym rekomendowanym programem dla grup Incentive jest tygodniowy pobyt obejmujący: :

 • 2-dniowy pobyt w Manili
 • 3-dniowy pobyt na Luzon obejmujący fantastyczny program typu cooking classes w Mexico Papanga, wejście na najmniejszy wulkan świata Taal, nocleg w eco-hacjendzie w Tagaytay, program na plantacji ananasów – a wszystko to na płaskowyżu z cudownymi temperaturami nie przekraczającymi 25’C,
 • 2-3 dniowy pobyt w hotelu plażowym na wyspie Bohol – z wizytą na Czekoladowych wzgórzach, lunchem na rzece, spotkaniem z Tarsierami i Gala Dinner na klifie.
 • Ewentualnie przy powrocie krótka wizyta w Lapu Lapu na Cebu
 • Szczegóły w naszym programie. Zainteresowane biura prosimy o kontakt z działem MICE mice@polowindonesia.com 

Wjazd na Filipiny: bez wizy.

Incentive w Wietnamie
Wietnam jest kierunkiem bardzo przez nas rekomendowanym dla grup incentive. Przez ostatnie 10-15 lat Wietnam niesłychanie rozbudował infrastrukturę turystyczną i komunikacyjną praktycznie przeganiając już sąsiednia Tajlandię. Setki nowych hoteli w tym międzynarodowe „sieciówki”, setki nowych restauracji, nowe drogi, nowe rozbudowane lotniska – wszystko to sprawia, że podróżowanie po Wietnamie jest teraz bezproblemowe ! Dodatkowo Wietnam jest ciągle  krajem na dorobku, krajem z ambicjami i personel hotelowy, restauracyjny, przewodnicy, kierowcy – ciągle się jeszcze starają i robią wszystko aby zadowolić klientów, czego nie można powiedzieć o Tajlandii, która jest lekko zepsuta własnym sukcesem.
Dodatkowo co na rynku polskim jest tak istotnym czynnikiem Wietnam jest ciągle „generalnie” tańszy od Tajlandii czy Malezji ale uwaga: ceny stale i systematycznie rosną ! Autor tego tekstu realizował „wypasioną” grupę Incentive w Wietnamie w 1997r za .. 500USD/os. Po paru latach za 1000USD/os. Dziś ceny restauracji, alkoholu, transportu są jeszcze o parę(naście) % niższe niż w Tajlandii ale ceny hoteli osiągnęły już globalny-regionalny poziom i za dobre hotele trzeba już płacić ceny rzędu 200-300 USD a za te najlepsze nawet dużo więcej. Z roku na rok rośnie też podatek VAT dlatego sugerujemy „pośpieszenie się” z wyborem Wietnamu tym organizatorom, którym zależy na relatywnie jeszcze niższych cenach.
Wietnam ma kilka „silnych punktów” przyciągających grupy Incentive z całego świata. Magnesem numer jeden jest oczywiście zatoka HaLong wpisana na listę światowego dziedzictwa ludzkości UNESCO oraz na listę siedmiu najpiękniejszych miejsc na świecie (wybraną w globalnym głosowaniu ludzkości)  www.nature.new7wonders.com/wonders . Czar i urok dwóch wielkich miast Hanoi i Saigonu, przepiękne i czarujące miasteczko (lista UNESCO) HoiAnh, wspaniałe, dumne, majestatyczne cesarskie Hue, robiąca wrażenie delta Mekongu, przepiękne krajobrazowo tarasy ryżowe w Sapa, czysty i nowoczesny DaNang wraz ze światowej klasy plażami, bliski kontakt z Naturą w prowincji Ninh Binh zwanej HaLongiem na lądzie, no i niesamowity wybór dobrych restauracji to lista atrakcji dla grup Incentive. Tyle, że zobaczenie wszystkiego podczas jednego pobytu jest niemożliwe ! Wietnam ma tyle do zaoferowania, że trzeba dokonać wyboru w zależności od okresu wizyty, preferencji organizatora i budżetu. Uwzględniając powyższe aspekty proponujemy kilka „klasycznych” tras i programów pobytu:
 • Hanoi – HaLong – Ninh Binh – DaNang
 • Hanoi – HaLong – Sapa
 • Hanoi – Halong – Ninh Binh – Hue – Danang
 • Saigon – Delta Mekongu – Danang – Hanoi
 • Saigon – Hajphong – Halong – Hanoi

Jedną z klasycznych już aktualnie kombinacji jest połączenie pobytu w Wietnamie z pobytem w Kambodży. Istnieją aktualnie bezpośrednie połączenia lotnicze pomiędzy Siem Reap a zarówno Hanoi, Saigonem i DaNangiem, tak więc z każdej strefy Wietnamu możemy bezpośrednio lecieć do Kambodży i wzbogacić program o 2-3 dniowy program w Angkor Wat. Przy czym nie ma potrzeby wracania z Siem Reap do Wietnamu, gdyż znacznie lepiej jest przelecieć do Bangkoku, skąd tranzytowy wylot do Polski.

Flagowe atrakcje grup incentive w Wietnamie:

 • Piesza wycieczka o świcie w Hanoi
 • Rejs po HaLongu wyczarterowaną jonką
 • Wycieczka rowerowa w HoiAnh UNESCO Heritage City
 • Królewska Gala Dinner w Cesarskiej Cytadeli w Hue
 • Lekcja kaligrafii w świątyni Literatury
 • Połowy krabów w zaroślach mangrowych w HoiAnh
 • Spływ łodziami wiosłowymi w Ninh Binh
 • Trekking pośród tarasów ryżowych w Sapa
 • Rejs prywatnym statkiem po Delcie Mekongu
 • Nocne zwiedzanie Saigonu skuterami Vespa
 • Relax przy pięknej plaży w DaNang
 • Wyprawa do tuneli Vietkongu
 • Pobyt w prawdopodobnie najwspanialszym hotelu świata ! ( sekret, który to hotel zdradzamy na żądanie )

Zapowiedziano możliwość zniesienia wiz do Wietnamu, jednakże wg stanu w 2018r wizy ciągle obowiązują. Wizy można wyrobić w ambasadzie w Wietnamie lub zlecić Polow wyrobienie wizy “on arrival” ( minimum 4 dni robocze przed przylotem )