Tajlandia

Tajlandia to wielki kraj i ma tak wiele do zaoferowania, że trudno jest „zaliczyć” wszystkie atrakcje podczas jednego pobytu. Zwłaszcza dla organizatorów grup Incentive wybór odpowiednich miejsc jest tak istotny bo odległości i czasy podróży pomiędzy atrakcjami są znaczne. Bramą wjazdową do Tajlandii jest Bangkok i dwu-trzy dniowy pobyt w tym mieście jest obowiązkowy zarówno dla turystów indywidualnych i grup Incentive pierwszy raz odwiedzających Tajlandię. Największymi atrakcjami Tajlandii są wspaniałe plaże na wyspach Samui, Phuket, Samed, w prowincji Krabi oraz kipiące od zabytków miasta Chan Mai, Sukhotai, Ayodya, górskie plemiona zamieszkujące płn terytoria Tajlandii.

Klimat i rekomendowany czas podróży:
Tajlandia ma trzy wyraźne sezony klimatyczne. Gorący-suchy od marca do maja, gorący-wilgotny od czerwca do września/października oraz chłodny-suchy od listopada do lutego. Klimat zdecydowanie chłodniejszy jest na północy Tajlandii niż na bardziej tropikalnym południu. Spore różnice klimatyczne mimo niewielkiej odległości  są też pomiędzy wybrzeżem wschodnim nad morzem Południowo-Chińskim a wybrzeżem zachodnim nad Oceanem Indyjskim.
Zdecydowanie najbardziej sprzyjającym okresem na odwiedziny Tajlandii jest okres pomiędzy listopadem a lutym. Temperatury i wilgotność  są wtedy najniższe a słoneczna pogoda gwarantowana. Jest też wtedy niestety najdrożej. W okresie od marca do maja słoneczna pogoda jest też raczej gwarantowana ale temperatury potrafią oscylować wokół +38-40’C. Najgorętszym miesiącem roku jest kwiecień w połowie którego przypada tajski buddyjski nowy rok „Songkran”. Jest to wspaniałe fenomenalne święto obchodzone przez 3 dni przez dosłownie cały Naród. Wspaniała okazja zwłaszcza dla grup Incentive a zwłaszcza tych realizujących programy „team building”. ( szczegóły w naszych programach ). Od maja deszcze są coraz częstsze a czerwiec-październik to pora intensywnych deszczy monsunowych z apogeum w okresie sierpień-wrzesień. Często w tym okresie występują w Tajlandii powodzie.

Programy podróży indywidualnych I incentive na zamówienie : info@polowindonesia.com 

Agencje turystyczne zapraszamy mają dostepne materiały na zakładce: www.polowindonesia.pl/login